header element_left

אולפן הקלטות נייד

אולפן הקלטות מחירים

אולפן הקלטות נייד עשוי להיות פתרון מוצלח ביותר עבור הקלטות שיכולות להתבצע בכל מקום. לאולפן מסוג זה עשויים להיות לא מעט שימושים- הוא יכול להיות מועיל כאשר רוצים להקליט שיר מיוחד בהקלטה אישית, בעת אירוע גדול כמו מסיבת סיום של בית ספר תיכון ועוד (לצורך כך ניתן לחפש אולפן הקלטות נייד לאירועים) או עבור זמרים או להקות צעירים בתחילת הדרך אשר מעוניינים להתנסות בהקלטה מקצועית מבלי לצאת מהבית.

להקליט שיר איכותי בקלות וקרוב לבית

כל ההתחלות אינן פשוטות, ובפרט התחלות בעולם המוזיקה. מדובר בעולם מקצועי ומאתגר מאוד, בו חשוב מאוד לשמור על רמה גבוהה על מנת להצליח. כדי ליצור מוזיקה מוצלחת, לא מספיק להיות מוזיקאי טוב- חשוב מאוד גם לבחור בקפידה את האולפן בו מקליטים את השירים. חשוב מאוד שיהיה זה אולפן מקצועי אשר יוכל לספק את כל הציוד הנדרש, יחד עם צוות מיומן אשר יוכל להעניק הכוונה מקצועית בעת הצורך ולדעת לבצע פעולות של סינכרון ועריכה נכונה על מנת שתתקבל תוצאה איכותית.

האולפן הנייד מציע יתרון מיוחד עבור כל מי שבוחר להקליט בו, והוא האפשרות להקליט "במגרש הביתי". הדבר עשוי להוות יתרון גם עבור מי שכבר יש לו ניסיון בעולם המוזיקה וההקלטות, אך בעיקר עבור אומנים מתחילים אשר מקליטים את השירים שיצרו בפעמים הראשונות.

השימוש באולפן הנייד אשר מגיע עד אליכם לא רק חוסך זמן וכסף שעלול היה להיות מבוזבז על הנסיעה ועל שינוע הציוד- הוא אף עשוי להפחית גורמי לחץ. ניתן לחסוך את המאמץ שעלול היה להיות כרוך בהסתגלות אל הסביבה החדשה- את האולפן הנייד ניתן להקים קרוב למקום בו נערכות החזרות בדרך כלל, כך שניתן להרגיש שמדובר בלא יותר מאשר חזרה גנרלית למרות שמדובר באולפן הקלטות מקצועי לכל דבר ועניין.

ההבדלים בין אולפן רגיל לבין אולפן נייד

האולפן הנייח, עליו אנו רגילים לחשוב כאשר אנו שומעים את המילה "אולפן", הינו חדר ייעודי אשר נבנה באופן ספציפי למטרה זו. יש לכך לא מעט יתרונות, שכן האולפן הנייח בנוי מקירות בעלי אופי אקוסטי, והוא מכיל בתוכו את כל הציוד הנדרש.

עם זאת, קיים גם חסרון שקשה להתעלם ממנו, אשר מהווה, למעשה, את הסיבה לכך שקיים גם אולפן נייד. האולפן הנייח, מטבעו, נשאר במקום אחד, כך שמי שרוצה להקליט בו צריך להגיע אליו- מה שעלול להיות מסובך לעיתים, אם מבחינת מיקום גיאוגרפי ואם מפאת כמות האנשים שיש להסיע אל האולפן.

חשוב להבין שבמידה ובחרים בחברת הקלטות מקצועית, אולפן הקלטות נייד לא חייב להיות פחות איכותי  ומאובזר ביחס לאולפן הנייח! ניתן למצוא גם אולפנים ניידים מעולים מבחינת הבידוד האקוסטי שלהם, אשר עשויים לתת מענה מלא לכל סוג הקלטה שתהיו מעוניינים לעשות.

כיצד לבחור באולפן המתאים?

אם אתם מתעניינים בשירותי אולפן נייד או אולפן הקלטות נייד לאירועים, סביר להניח שיהיה עליכם לבחור בין מספר אפשרויות שונות לחברות המפעילות את האולפן. כיצד ניתן לבחור את החברה המתאימה?

חשוב לוודא כי האולפן עונה על הצרכים שלכם. יש לקחת בחשבון, למשל, את כמות האנשים שצריכים להקליט בו זמנית- כדאי לברר עם החברה כמה אנשים יכולים להכנס בבת אחת אל האולפן. אם אתם מעוניינים, בנוסף להקלטת השיר, גם בהקלטת קליפ תואם- כדאי לברר מראש אם האולפן בו אתם עומדים לבחור מספק גם שירות מעין זה.

בנוסף, יש לשים דגש גם על איכות הציוד וההקלטה. בין אם אתם מקליטים שיר עם הקדשה, שיר לאירוע או שאתם אמנים בתחילת הדרך שמעוניינים להקליט את השירים הראשונים, כדאי לבחור בחברה בעלת שם אשר עושה שימוש בציוד חדיש איכותי. איכות הציוד בו נעשה שימוש במהלך ההקלטה ניכרת היטב בתוצאה הסופית.

לרוב, ההקלטה עצמה לא תספיק ויהיה צורך גם בשירותי עריכת סאונד מקצועיים, וזאת כדי לטשטש פגמים ולהפוך את התוצאה למרשימה ונעימה יותר לאוזן. לכן, כדאי לבחור בשירותיו של אולפן נייד אשר מספק לא רק את ציוד ההקלטה עצמו, אלא דואג גם לשירותי עריכה אשר יביאו לכך שהשיר שיוקלט יהיה לא פחות ממושלם. יש לציין כי במידה והאולפן שתבחרו בסופו של דבר אינו מספק שירותים כאלה, בהחלט קיימת אפשרות לפנות אל שירות עריכה חיצוני שיבצע עבודה זו.

עוד קריטריון שיש לתת אליו את הדעת הינו טיב השירות. חשוב מאוד לבחור באולפן המספק שירות אדיב וסבלני, בעיקר אם אינכם זמרים מקצועיים ואתם זקוקים להכוונה והדרכה. ניתן להתרשם מטיב השירות כבר מיצירת הקשר הראשונית עם צוות האולפן- במהלך שיחת הטלפון או הפגישה עם נציגי השירות, שימו לב לפרמטרים כמו זמינות, אדיבות ויחס ללקוח.

לצורך בחירת האולפן המתאים, בהחלט ניתן להיעזר בהמלצות של חברים ומכרים שכבר התנסו בהקלטות באולפן נייד. הם יוכלו לתת לכם חוות דעת אובייקטיבית על טיב האולפן, על השירות ועל החוויה כולה, כך שתוכלו לדעת לאיזה אולפן כדאי לפנות, ולחלופין- משירותיו של איזה אולפן כדאי דווקא להמנע. במידה ואינכם מכירים אנשים אשר עשו שימוש לאחרונה בשירותי אולפן נייד, אל תהססו לבקש מהאולפן עצמו טלפונים של לקוחות קודמים, אשר יוכלו לחוות את דעתם.

כיצד להתכונן להקלטה באולפן הנייד?

כפי שנאמר, ההקלטה באולפן ההקלטות הנייד כוללת ציוד מקצועי שיגיע עד אליכם ולעיתים אף עריכת השיר שהוקלט. עם זאת, כדאי לבצע מספר הכנות לפני ההקלטה עצמה, וזאת על מנת למקסם את איכות התוצאה הסופית.

ראשית כל, כדאי לאתר את המקום הטוב ביותר למיקומו הפיזי של אולפן ההקלטות הנייד. המקום בו ימוקם האולפן צריך להיות שקט ככל הניתן. בנוסף, עליו להיות רחב ידיים מספיק על מנת להכיל את כל הציוד בנוחות- כדאי לברר מראש עם החברה אליה פניתם אודות המידות הנדרשות. יש לציין כי על פי רוב, האולפן הנייד מגיע עם גנרטורים יעודיים, כך שאין צורך בחיבור למערכת החשמל (כמובן שגם את הפרט הזה יש לברר מראש עם כל חברה אליה פונים).

מעבר לכך, מומלץ לכל לקוח שמתכוון להקליט שיר להכין את השיר מראש ולבצע חזרות רבות ככל הניתן. בין אם אתם זמרים מוכשרים ובין אם חובבנים, חזרות רבות על השיר יוכלו לשפר משמעותית את התוצאה הסופית. במידה ומדובר בקבוצה ששרה יחדיו, חזרות רבות יוכלו לשפר את התיאום בין חברי הקבוצה ולגרום לתוצאה להיות הרמונית ונעימה יותר לשמיעה. כדאי לבצע את החזרות יחד עם גורם מקצועי בתחום המוזיקה, אשר יוכל לשפוט את איכות השירה בעין מקצועית ולתת עצות והמלצות לשיפור לאורך כל הדרך.

סיכום

לסיכומו של עניין, אם אתם מעוניינים להקליט שיר לכל מטרה ולחסוך נסיעות מיותרות ומסורבלות- הרי שאולפן הקלטות נייד הוא הפתרון הטוב ביותר עבורכם. מדובר בפתרון נוח מאוד לשימוש, והתוצאות האפשריות של ההקלטה בו לא נופלות כהוא זה מתוצאות הקלטה באולפן הקלטות נייח. במידה ומשקיעים ויוצרים שיר מקצועי, ניתן להגיע להקלטה מרשימה ומקצועית של שיר מקורי משלכם, שיוכל לסלול את הדרך שלכם להצלחה בעולם המוזיקה.