תמיד צריך לשים נקודה לפרספקטיבה האם אנחנו עומדים בהשקפת העולם שהחלטנו עליה כשדמיינו את האלבום ולוודא לאורך כל הדרך שאנחנו לא שוחכים למה התחלנו את כל התהליך מאזין מתחבר לתוכן. לא לפומפוזיות גדולה, לא לנגינת פסנתר שמימית, מאזין מתחבר לתוכן שעולה מתוך השיר, מאזין בוחן כל רגע האם את/ה כנה עם הדברים שאת/ה אומר ומייצג.
רק לאחר שיש נקודת מבט ברורה, מוסכמת ומשותפת על איך האלבום יראה וישמע אפשר לשלב ידיים ולעבור לשלב העיבוד המוזיקלי ולהקלטות האלבום.

הדרך לקריירה מוזיקלית היא דרך ארוכה. היא מצריכה אורך רוח, התמדה ועיסוק יום יומי בתכנים שמציפים אותנו. על מנת להצליח להתמודד עם כל מה שהדרך הזו מביאה איתה חשוב מאוד לנהל את המערכה בצורה חכמה ואחראית. חשוב לנהל את המשאבים שעומדים לרשותנו בצורה שרואה את העתיד ואת האתגרים שעומדים ועוד יעמדו בפנינו.

jhbrandt

במהלך העשור האחרון הספקתי לעבוד עם עשרות אמנים בתחילתה או במהלכה של קריירה מוזיקלית מקצועית. כמפיק העבודה שלי היא לזקק את התכנים שעוטפים אותך וללוות את התהליך המפחיד והמסעיר שנקרא אלבום מוזיקלי. אלבום מוזיקלי הוא לא רק מוצר יפה שעטוף בעטיפת ניילון על המדף. אלבום הוא קובץ שירים או קטעים המנסים להנציח לתוך עטיפת פלסטיק אישיות מורכבת. אלבום מכיל בתוכו קשרים, משפחה, חברים וקונפליקטים שיש להתמודד איתם בזהירות ובעדינות מתוך כבוד וענווה.

אחת השאלות הראשונות שאני שואל אמן שמגיע אלי היא – ״מחר בבוקר כשהאלבום מוכן ויש לך קהל ואתה מופיע, מה אז ?״ אני מנסה להגיע לעומק, לחקור את מערכות היחסים, מרכיבי היום יום ומה יאפשר לתהליך הזה להיות אותנטי מזוכך ובכך להיות רלוונטי לקהל ששומע אותו.

רבים נותים לערבב בין עבודתו של המפיק והמעבד. הדרך להצלחה עם ריבוי המשימות והכובעים היא לדעת לעשות הפרדות בתהליך,